Montaż instalacji fotowoltaicznej

Montaż instalacji fotowoltaicznych

Montaż instalacji fotowoltaicznych jest już systemem opłacalnym. Dzięki znacznym spadkom cen danych elementów instalacji PV przedsiębiorcy inwestują pieniądze w technologie solarne słusznie oczekując na wymierne korzyści.

Dwie główne dziedziny to budowa elektrowni, które wytwarzają energię elektryczną na własny użytek osoby prowadzące działalność gospodarczą, energię konsumowaną na miejscu, która nie jest do odsprzedaży nadwyżek operatorowi, oraz powstanie elektrowni przemysłowych, o wielkich mocach, które przy odpowiednim finansowaniu same w sobie stają się bardzo dochodowym przedsięwzięciem.

Zanadto na terenie całej Polski przedsiębiorcy korzystają z programów pożyczkowych, w poszczególnych województwach częściowo umarzalnych, co sprawia, że instalacja fotowoltaiczna to wielka oszczędność na zakupie energii elektrycznej od swojego operatora.

Jest to system jednopodporowy, który jest wbijany do ziemi przygotowany do mocowania paneli fotowoltaicznych monokrystalicznych, polikrystalicznych i amorficznych. Układ montowany jest na pojedynczych podporach, wbijanych kafarem w ziemię. Głębokość wbicia ustalana jest w zależności od warunków panujących na miejscu montażu oraz rodzaj podłoża. Zwykle jest to głębokość 1,2 do 1,6 m.

Wyżej wspominana kompozycja jest bardzo stabilna i łatwa w budowie. Można zastosować ją prawie na każdym gruncie, bez zależności od uwarunkowań terenu. Elementy zrobione są w niezwykle głębokim ocynku ogniowym Z-600, co daje jej trwałe zabezpieczenie antykorozyjne i bardzo długie funkcjonowanie.

Na systemy instalacji fotowoltaicznych składa się wiele innowacyjnych elementów montażowych. Elementy te zostały opracowane i są stosowane przy montażu farm fotowoltaicznych.

Elektrownie przemysłowe, naziemne to autonomiczne przedsięwzięcia, które powstają po to, by była wytwarzana energia, która będzie w kolejnym etapie sprzedawana do sieci energetycznej. W ramach takich elektrowni całościowy produkt obejmuje całość prac, od ogrodzenia i podporządkowania terenu, przez zamontowanie konstrukcji nośnej, systemu PV do uruchomienia całej instalacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *